تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد
    مصالح ساختمانی     تجهیزات و تاسیسات برقی ساختمان     تجهیزات و تاسیسات مکانیکی ساختمان
    الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود

از سال 1385 برخورد با تولیدکنندگان مصالح ساختمانی غیراستاندارد در کشور به طور جدی‌تر شروع شد


منصور جلایر تصریح کرد: واحدهایی که دارای حداقل یک پروانه هستند 92 مورد است که 43/2 درصد را شامل می‌شود. وی با بیان اینکه 214 واحد ساختمانی فعال در استان وجود دارد، افزود: تعداد فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری 245 مورد است. جلایر با اشاره به فعالیت آزمایشگاه‌های همکار در این زمینه، خاطرنشان کرد: آزمایشگاه مرجع مصالح ساختمانی اداره کل در دو آزمایشگاه مجزا یکی به مساحت 100 متر مربع در طبقه همکف اداره کل ایجاد شده‌اند.

وی گفت: آزمایشگاه دارای مساحت 80 متر مربعی اختصاص به فرآورده سنگ دانه مورد مصرف در بتن داشته و اولین آزمایشگاهی است که در بخش مصالح ساختمانی در آذربایجان‌غربی احداث شده است. جلایر ادامه داد: دومین آزمایشگاه ایجاد شده در زمینه آزمون مصالح ساختمانی در فضایی به مساحت 100 متر مربع اختصاص به آزمون فرآورده‌های بلوک پلی‌استایرنی و موزائیک و کف‌پوش‌های بتنی و بتن آماده و بلوک سیمانی باربر و بلوک سقفی و آزمون‌های فیزیکی سیمان و آسفالت دارد. وی اظهار داشت: تجهیزات مربوط به تست سنگ‌دانه مورد مصرف در بتن آماده قبلاً توسط اداره کل با اعتباری بالغ بر 70 میلیون ریال خریداری و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی اضافه کرد: از سال 1385 که برخورد با تولیدکنندگان مصالح ساختمانی غیراستاندارد در کشور به طور جدی‌تر شروع شد، امور حقوقی این اداره کل نیز با دستور مدیرکل و پس از شناسایی واحدهای تولید مصالح ساختمانی بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط کارشناسان فنی مربوطه و بازرسی و ارائه اخطار کتبی به واحدهای تولیدی مذکور اقدام به توقیف و پلمب واحدهای تولیدی متخلف و اعلام جرم علیه آنها در شهرستان‌های محل تولید شد.

جلایر گفت: در این راستا در سال 1390 تعداد تذکر و اخطار کتبی به تولیدکنندگان 23 مورد، بازرسی و پلمب موقت 12 مورد بود. وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در این زمینه، اظهار داشت: واحد آموزش اداره کل در بخش مصالح ساختمانی وارد عمل شده است که در این راستا در سال گذشته کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های مصالح و دانه‌بندی مربوط به بتن و تیرچه و بلوک، بتن آماده، کارگاه آموزشی بتن و کارگاه آموزشی بلوک‌های سقفی پلی‌استایرنی با موفقیت برگزار کرده است و در حدود 304 نفر ساعت در این زمینه‌ها آموزش لازم را دیده‌اند.


بازدید : 2730 25 مهر 1391 ساعت 09:26 ق.ظ
برچسب ها : شرکت مهندسی ره آورد امیرکبیر مجری طرح کتاب استاندارد ، مصالح ساختمانی استاندارد شرکت مهندسی ره آورد امیرکبیر مجری طرح کتاب مصالح ساختمانی استاندارد ، دبیرخانه بانک اطلاعات جامع مصالح و لوازم ساختمانی استاندارد ایران