تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد
    مصالح ساختمانی     تجهیزات و تاسیسات برقی ساختمان     تجهیزات و تاسیسات مکانیکی ساختمان
    الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود

شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی از پنجم دیماه بدون رئیس شد


پنج‌شنبه آخرین روزی بود که سید مهدی هاشمی رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی بود و تا این زمان این شورا رئیس ندارد.

چهارم آذرماه سال‌جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی سال‌جاری اولین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد و از میان 8 عضو کاندید شده برای ریاست شواری مرکزی در نهایت ترکان، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور، زنگنه وزیر نفت و هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس به ترتیب با اخذ 15، 14 و 11 رای به‌عنوان سه گزینه ریاست بر شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی انتخاب شدند.

 بر اساس روال سال‌های گذشته وزیر راه و شهرسازی بلافاصله یکی از منتخبین را باید برای صدور حکم به رئیس‌جمهوری معرفی می‌کرد، اما در سی و چند روز گذشته اتفاق خاصی در این رابطه روی نداده و فقط گمانه‌زنی‌ها درباره رئیس بعدی شدت گرفته است.

 در میان سه کاندیدا، اکبر ترکان از شانس بیشتری برای ریاست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان برخوردار است. هر چند وی در گفت‌وگو با تسنیم این گمانه را رد کرد، اما شواهد حاکی از آن است که دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد گزینه نهایی این پست است. مگر آن‌که اتفاق غیرمنتظره‌ای روی دهد و ابوالمشاغل به تعبیر منتقدان دولت نتواند بر صندلی ریاست ساختمان پلاک یک خیابان تک شمالی تکیه بزند.

 به‌نظر می‌رسد با توجه به این‌که ترکان در چند سمت به جز دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد به کار مشغول است و هاشمی نیز علاوه بر این‌که در  مجلس ریاست کمیسیون تخصصی عمران را بر عهده دارد، رئیس فدراسیون تیر اندازی نیز هست نسبت به زنگنه، وزیر نفت با اشتغالات محدودتر دارای شانس کمتری برای انتخاب هستند.

 البته نظرات متفاوتی در خصوص مشغله کاری سه نامزد ریاست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی وجود دارد. برخی معتقدند با توجه به وضعیت تولید نفت و گرفتاری‌های ناشی از تحریم‌های صنعت نفت زنگنه به شدت درگیر است از این رو شانس هاشمی برای ریاست بر شورای مرکزی بیش از دو نامزد دیگر است.

 به هر حال جامعه 300 هزار نفری سازمان نظام مهندسی به‌عنوان بزرگترین تشکل حرفه‌ای کشور امروز رئیس شورای مرکزی ندارد و تعلل در این زمینه می‌تواند اهداف و برنامه‌های شورا را تحت‌الشعاع قرار دهد.

 این‌گونه به نظر می‌رسد وزیر راه و شهرسازی هنوز به جمع‌بندی برای معرفی گزینه نهایی ریاست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی نرسیده است. شاید اگر یکی دیگر از 5 کاندیدای نه چندان معروف ریاست شورا رای بیشتری را کسب می‌کرد، آخوندی کاری بس راحت‌تر برای معرفی رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی به رئیس‌جمهوری برای صدور حکم داشت.

 شماری از نمایندگان مجلس عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز در واکنش به انتخاب احتمالی ترکان و زنگنه به‌عنوان رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان این‌که آرزویم این است که در ایران ابوالمشاغل نداشته باشیم گفته بود: انتظار می‌رود هر کس که مشاغل متعددی دارد، پست دیگری را دنبال نکند و در این مورد خاص نیست خوب نیست که بیاید و بر مسئولیت ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان بنشیند.

 جعفرزاده در پاسخ به اینکه آیا درست است افرادی در حد وزیر نفت یا رییس مناطق آزاد با این همه مسئولیت و مشکلاتی که در حوزه نفت و مناطق آزاد داریم را به عنوان رییس سازمان برگزینیم گفت: اگر این افراد سابقه رجال سیاسی و مدیریتی خوبی دارند، خیلی هم خوب است و می توانند موثر باشند. ولی مساله این است که این آقایان مشغله های متفاوتی دارند و نمی توانند موثر باشند و در یک حالت سرگردانی بین وزارت نفت یا مناطق آزاد با سازمان نظام مهندسی خواهند ماند.

 در چنین شرایطی هر کدام از سه کاندیداها مشغله‌های فراوانی دارند که ریاست آنها را بر شواری مرکزی با ابهاماتی مواجه کرده است، البته در این بین رئیس سابق شورای مرکزی با توجه به مشغله نسبتا کمتر می‌تواند گزینه نهایی ریاست باشد.


بازدید : 2629 7 دي 1392 ساعت 08:19 ب.ظ