ضرورت استانداردسازی مصالح ساختمانی

13 دي 1391 ساعت 04:41 ب.ظ 
سرپرست سازمان مدیریت بحران بر ضرورت استانداردسازی مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: مسئولان باید نظارت بیشتری را بر واحدهای تولید کننده مصالح ساختمانی داشته باشند.
حسن قدمی در گردهمایی مشترک مدیران سازمان مدیریت بحران کشور و مدیران استانی سازمان ملی استاندارد ایران در کرج افزود: استانداردسازی مصالح ساختمانی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید از سوی مسئولان انجام شود چرا که اگر در این مقوله بی‌دقتی شود جان بسیاری از شهروندان به خطر افتاده و ما مسئول هستیم.
وی ادامه داد: ضرورت احداث ساختمان‌هایی با مصالح ساختمانی استاندارد باید مد نظر تمام دستگاه‌ها قرار گرفته و نقش مهم مصالح ساختمانی برای همگان بازگو شود. این مسئول تأکید کرد: حوادث طبیعی و مشکلات ناشی از آنها در کشور ما به طور مستمر رخ می‌دهد، بنابراین باید با رعایت کامل نکات مهندسی و فنی و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد مانع از تلفات در این گونه حوادث شویم.
قدمی اظهار داشت: برخی از ساختمان‌های در حال احداث هیچ گونه مقاومتی در برابر زلزله نداشته و با کوچک‌ترین لرزشی آسیب‌های جدی می‌بینند. وی افزود: برخی دیگر از ساختمان‌ها نیز تنها بر روی کاغذ مقاوم هستند اما در عمل انها نیز از کوچک‌ترین ایمنی برخوردار نیستند و تنها احداث کنندگان این گونه ساختمان‌ها با جان مردم بازی می‌کنند.
این مسئول با بیان این که عده‌ای فرصت طلب و سودجو برای رسیدن به اهداف خود ساختمان‌هایی را بنا می‌کنند که فاقد هر گونه اصول مهندسی و ایمنی است افزود: نظارت مستمر و دقیق بر واحدهای تولید کننده مصالح ساختمانی و برخورد جدی و قاطع با متخلفان عامل مهم‌ترین وظیفه دستگاه‌های مربوطه است.