استاندارد خوزستان: با مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها از توقیف عملیات اجرای ساختمان جلوگیری کنید

1 مرداد 1391 ساعت 12:14 ب.ظ
روابط عمومی اداره کل استاندارد خوزستان به نقل از دبیر کمیته مصالح ساختمانی استان گفت: سومین جلسه کمیته کنترل کیفیت مصالح ساختمانی استان در محل این اداره کل برگزار گردید.
غلامرضا مندل زاده گفت: در این جلسه موضوع مصوبه شورای عالی استاندارد در مورد اجباری اعلام شدن استانداردهای 5961 - 5962 و مجموعه استانداردهای 3834 در خصوص آزمون‏ های تایید جوشکاران و نیز الزامات کیفی جوشکاری ذوبی مواد فلزی مطرح گردید.
 

مدیرکل استاندارد خوزستان که رییس کمیته مصالح ساختمانی استان نیز می باشد از آغاز اجرای این استانداردها و کنترل جوش اسکلت های فلزی از ابتدای شش ماهه دوم سال 1391 خبر داد.
رضا دهدشتی‏زاده گفت : اقدامات اولیه جهت آموزش ، اطلاع ‏رسانی و تایید صلاحیت شرکتهای بازرسی جوش جهت کنترل جوش اسکلت های ساختمانی آغاز شده است.
وی افزود : با توجه به گستردگی و اهمیت اسکلت‏ های فلزی در سطح استان خوزستان و ضعف موجود در اجرای جوشکاری این گونه سازه ‏ها ، اجرای این استاندارد می‏ تواند تاثیر بسزایی در کیفیت ساخت و سازهای شهری داشته باشد . بدون شک همکاری و هماهنگی دستگاه‏ های مجری و دست‏ اندرکاران ساختمان اعم از سازمان نظام مهندسی ساختمان ، راه و شهرسازی ، شهرداری‏ ها و دفتر فنی استانداری جهت اجرای صحیح این استاندارد غیر قابل انکار می باشد.
وی همچنین مجدداً از هموطنان خوزستانی خواست تا با خرید مواد و مصالح دارای نشان استاندارد هم نسبت به تامین سلامت ساختمان اقدام کنند و هم با توجه به همکاری ناظران و پلیس‏ های ساختمان جهت کنترل استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها موجبات توقیف عملیات اجرای ساختمان را فراهم نکنند.