نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران شد.

27 آذر 1392 ساعت 10:36 ب.ظ


در حالی اوایل ماه جاری اخباری مبنی بر ابقای نظام‌الدین برزگری در سمت ریاست سازمان ملی استاندارد مطرح شده بود که در جلسه امروز 27 آذرماه 1392 هیئت دولت به پیشنهاد محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهوری، نیره پیروزبخت به عنوان رئیس جدید سازمان استاندارد انتخاب شد. در همین حال پیروزبخت عنوان کرد که هنوز چیزی درباره حکم ریاست سازمان استاندارد نشنیده و تازه متوجه این موضوع شده است.

حسن روحانی در حکمی، نیره پیروزبخت را به مدت سه سال به عنوان «رئیس سازمان ملی استاندارد ایران» منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن حکم حسن روحانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سرکار خانم نیره پیروز بخت

در اجرای بند(3) مصوبه مورخ 1390/6/29 شورای عالی اداری، نظر به شایستگی و تجربیات ارزنده سرکار عالی و پیشنهاد شورای عالی استاندارد، به موجب این حکم برای مدت سه سال به عنوان «رییس سازمان ملی استاندارد ایران» منصوب می‌شوید.

توفیق شما را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

پیروزبخت در حال حاضر مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد است. از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به کارشناس مسئول آزمایشگاه متالوژی، مدیرکل مکانیک و فلزشناسی، مدیرکل بازرسی کالا و امور صادرات و واردات، عضو هیات مدیره انجمن علمی ریخته‌گری به مدت 10 سال، عضو هیات ویژه انجمن علمی ریخته‌گری، سرپرست دفتر امور زنان موسسه و عضو شورای مشاوران نشریه علمی ریخته‌گری اشاره کرد.

نظام‌الدین برزگری از سال 1387 تاکنون ریاست سازمان ملی استاندارد را بر عهده داشته است. این برای نخستین بار در تاریخ سازمان ملی استاندارد است که یک زن به ریاست این سازمان نظارتی منصوب می‌شود.