ارتقای پایه مهندسان در همایش گودبرداری

17 آذر 1392 ساعت 09:10 ق.ظ غلامرضا هوایی، مدیر کل مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد با امتیاز ارتقای پایه برای مهندسان رشته عمران (نظارت) پایه 3 به 2 ثبت نام کنندگان اولین همایش ایمنی در کارگاه ساختمانی موافقت شده است و این همایش از اعتبار علمی لازم برای احراز ارتقای پایه مهندسان برخوردار است. دکتر منوچهر شیبانی اصل دبیر همایش ایمنی گودبرداریها نیز ضمن تایید این مطلب افزود : شعار این همایش "گودبرداری حادثه نیست" انتخاب شده که نشان دهنده جنبه‌های علمی و اجتماعی اولین دوره همایش ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی است.
عضو هیئت مدیره انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران گفت: با توجه به افزایش آمار حوادث ناگوار مربوط به گود‌برداری و فراگیر شدن این موضوع در سطح جامعه، اساتید دانشگاه‌های کشور و مهندسان متخصص در حوزه‌های ژئوتکنیک،‌گودبرداری و عمران به همراه کارشناسان در زمینه‌های تخصصی ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی طی جلساتی با همکاری انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران تصمیم به برگزاری سلسله همایش‌های ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی را گرفتند که اولین رویکرد آن ایمنی در گود‌برداری است.
در پی این جلسات مقرر شد در تاریخ 27 تا 29 آذر در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی این همایش برگزار شود تا فرصتی مناسب جهت هم‌اندیشی صاحب نظران و مسئولان در صنعت ساختمان را فراهم کند.
در این گزارش آمده است، دبیر این همایش دکتر منوچهر شیبانی اصل به همراه اعضای هیئت مدیرة انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران، ‌کانون دادگستری و دیگر حامیان معنوی این همایش در سراسر کشور برنامه‌ای علمی و همه جانبه در سطح عالی مهندسی در کارگاه‌های همایش برنامه ریزی کردند.
همچنین با توجه به حضور آقایان دکتر/ مهندس:
1. اصابتی، محمد (مدیر کل بازرسی وزارت کار و دبیر شورای عالی حفاظت فنی)
2. رهبر، ایرج (رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن)
3. سروش، عباس (رییس انجمن ژئوتکنیک ایران)
4. شکرچی‌زاده، محمد (رییس مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی)
5. عالم‌زاده،‌ علیرضا (بازرس انجمن ژئوتکنیک ایران)
6. غفرانی،‌ سعید (رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران)
7. مؤذن،‌ مهدی (رییس سازمان نظام کاردانی ساختمان)
8. هوایی، غلامرضا (مدیر کل مقررات ملی ساختمانوزارتراهوشهرسازی)
در شورای سیاست‌گذاری همایش ایمنی در گودبرداری و با استفاده از نقطه نظرات این عزیزان،‌امید است گامی موثر در کاهش گودبرداری های غیر استاندارد در کشور برداشته شود تا روزی که گودبرداری حادثه نباشد.
دبیر اجرایی این همایش مهندس شادمهر راستین و موسسه رسایش مجری آن می باشد.