روابط عمومی ها زمینه استانداردسازی ساخت و سازها را فراهم کنند

28 ارديبهشت 1392 ساعت 07:51 ق.ظمهندس علی فرج زاده ها نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در
سومین گردهمایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی استان قزوین:
در صنعت ساختمان از روابط عمومی ها انتظار می رود فعالیت های درون سازمانی و برون سازمانی را تعریف کرده و راهکار مناسبی برای موفقیت در کارها اتخاذ کنند.

250 هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

این مسئول گفت: در حال حاضر 250 هزار نفر عضو سازمانهای نظانم مهندسی هستند که بهره گیری از توانمندی و دیدگاههای کارشناسی آنها می تواند تحول مناسبی در ساخت و ساز ایجاد کند.

وی بیان کرد: اطلاعات بسیار زیادی در حوزه ساختمان وجود دارد که روابط عمومی ها می توانند از این منبع در تقویت جایگاه خود و دستگاه مربوط بخوبی استفاده کنند.

مهندس فرج زاده ها یادآورشد: آموش نیروها و اعتلای سطح مهارتی و حرفه ای نیروهای شاغل در روابط عمومی ها از نیازهای اساسی در این حوزه است که با جدی گرفتن مباحث حرفه ای مهندسی می توان روند روبه رشدی را تجربه کرد.

وی بیان کرد: روابط عمومی ها باید آخرین اطلاعات حوزه مهندسی ساختمان و مقررات ملی ساختمان را در بستر فرهنگ سازی مورد توجه قرار دهند و گاهی که رسانه ها بویژه رسانه ملی برخی مقررات ساختمانی را مطرح می کنند شاهد تاثیر قابل توجه آن در سطح جامعه هستیم.

مهندس فرج زاده ها یکی دیگر از وظایف روابط عمومی ها در بخش داخلی را آشنایی بهره برداران ساختمان با راهکارهای قوانین مربوط به بهینه سازی انرژی دانست و افزود: مباحث 21 گانه باید توسط روابط عمومی های نظام  مهندسی استخراج و به مردم بازگو شود تا آنها بدانند هنگام احداث ساختمان توجه به مقررات ملی ساختمان چقدر جدی و مهم است.

وی مطالبه از دستگاهای ذیربط توسط مردم را استفاده سازندگان از مصالح ساختمانی بر اساس قانون مصرح ذکر کرد و اظهارداشت: روابط عمومی ها با مطرح کردن مبحث 34 می توانند زمینه استانداردسازی ساخت و سازها را فراهم کنند.

فرج زاده ها تصریح کرد: خوشبختانه در استان قزوین رعایت قوانین و مقررات ساخت و ساز بهتر از استانهای دیگر رعایت می شود و جا دارد این روند تداوم یافته و برای اجرای ماده 34 اهتمام بیشتری شود.

این مسئول گفت: در شورای مرکزی کارگروه صادرات خدمات مهندسی را به کشورهای هدف راه اندازی کرده ایم تا بستر لازم برای ورود افراد حقیقی در خارج از کشور در این حوزه نیز فراهم شود.

نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان از ابلاغ نامه افزایش 40 درصدی تعرفه خدمات مهندسی در سال 1392 توسط رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به استان ها نیز خبر داد.

این مسئول یادآورشد: موضوع آموزش در ارتقای کیفیت ساخت و ساز بسیار مهم و تاثیر گذار است و مهم ترین وظیفه هیئت مدیره های استانها به استناد ماده ۱۵ قانون و۷۳ آیین نامه اجرایی و استناد ماده ۱۱۴ ارتقاء دانش فنی صاحبان حرفه ها و اعضای حقیقی و حقوقی سازمان است که باید در سازمان نظام مهندسی استانها پیگیری شود.